27.8.2013 14UTC Praha Libuš

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Zaky
Príspevky: 379
Dátum registrácie: 23. Septembra 2012, 15:05
Bydlisko: Praha Kobylisy JO70FD, dále Praha Chodov a Kostelec nad Černými lesy

27.8.2013 14UTC Praha Libuš

Príspevok od užívateľa Zaky » 30. Augusta 2013, 21:21

Typ sondy : Vaisala RS92SGPL + RS41-SG speciální sestava
HW kód : J2713490 ,?, J2420168, J2420153
Frekvence : 401,1 + 403,8MHz SGPL, 402 + 402,8 RS41
Datum a čas vypuštení : 27.8.2013 14UTC
Místo vypuštění: Praha Libuš
Místo nálezu: pole u obce Nehvízdky - Záluží 50.141733,14.748112.
Sestava při sestupu dlouhou dobu bloudila nad Mochovem a nápadně naznačovala úmysl přistát do areálu VN rozvodny poblíž. Po zamítnutí tohoto záměru stále měla velice dobrou šanci zahnízdit na některém z četných vedení v okolí vedoucích do již zmíněné rozvodny. Nakonec zvolila prozaické místo přistání v poli s řepou, všude okolo byly stromy, takže klika. Poloha v SM nesouhlasí. Nutno podotknout, že bylo po dešti. Po průzkumu obce a dotazu u místních, kudy se dostat k poli, které je od silnice za místní farmou, z další strany za řadou domů a z ostatních stran na něj navazují další pole jsem se vydal k celkem nenápadné polňačce. Byla zarostlá trávou, takže jsem se slušně namočil už cestou. Na poli mezi řepami to bylo obzvlášť veselé. Listí mokré, dole bláto, listím nebylo vidět na zem a když se šlápne ze strany na řepu, hodně to klouže a směřuje to k zaujetí nejstabilnější polohy vleže, což se mi v tom blátě opravdu nechtělo. Prohamtal jsem se tedy pro sestavu, namotal lanko odvíječe na padák, uchopil kříž, jak byl a hamtal zpět. Na fotodokumentaci nějak nevyšly volné ruce, ani chuť. Po příchodu k autu volali postupně Kožak a Aleš, které jsem navedl na místo a dali jsme poodlovový pokec. V jeho průběhu přijel na polňačku nějaký myslivec a zajímal se, jestli mu tam nějak neškodíme. Lov sond nám naštěstí prošel :-)
Prílohy
misto nalezu.jpg

Napísať odpoveď