20.8.2013 00UTC J1543896 Praha Libuš

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Petr VEN
Lovič
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 1. Decembra 2012, 22:13
Bydlisko: Záryby, Kostelec nad Labem, ČR

20.8.2013 00UTC J1543896 Praha Libuš

Príspevok od užívateľa Petr VEN » 20. Augusta 2013, 22:15

Typ sondy : Vaisala RS92SGPD
HW kód : J1543896
Frekvence : 403.8 MHz
Datum a čas vypuštění : 20.8.2013 00UTC
Místo vypuštění: Praha Libuš
Místo a čas nálezu: pole u obce Vysoká Libeň, 50.348500,14.652801 (20.8.2013, 09:20 UTC)

Kolem 10. hodiny volal zákazník z Benátek nad Jizerou. Sáhl jsem automaticky po notebooku a vyrazil. Ještě jsem se vrátil a podíval se, kam spadla sonda. Když jsem viděl, že noční i ranní jsou poblíž, nejel jsem po dálnici, ale vzal jsem to přes vesnice a pole. Než jsem vyjel, vypočetl jsem dopady a vytiskl mapy. Noční už asi vysílat nebude, musím ji najít jen podle GPS, výpočtu dopadu a očima. „Hlavně ne kukuřice!...“

Zastavil jsem u pole, kde měla ležet. Rádio ani nehleslo. Pro jistotu jsem vystoupil a přepojil se z magnetky na autě na směrovku a zakroužil s ní po kraji. Nic. Rádio jsem odložil do kufru auta, vzal dalekohled a prohlídl si posekané pole. Během chvilky jsem zaznamenal jen jedinou anomálii 400m daleko. Ještě 2x jsem prohlídl celé pole a nic jiného jsem neviděl, tak jsem se vydal tímto směrem. Nechávat auto někde opuštěné u cesty, vždy mám z toho obavy.

Ušel jsem asi 150 m a zaslechl jsem divné zvuky. Otočím se a někdo se schovává v křoví. Není to evidentně zvíře a dívá se na mě. Dívám se na křoví, abych neztratil směr, a pomalu přikládám dalekohled k očím. Tmavší mužíček v šedozelené mikině a je kousek od auta. Ani se mi nechtělo se k autu vracet. Pole bylo rozbahněné a já bych tam byl evidentně stejně později než on. Došel jsem si pro sondu a celou cestu se ohlížel a kontroloval jeho úkryt a své auto s notebookem na sedadle ledabyle přikrytým.

Nebudu to dále dramatizovat. Místní Romové asi dělali nějakou brigádu pro Správu silnic a sbírali jim jablka podle cesty jeden strom vedle druhého. Což chválím, jen víc takových! Jen nevím, proč se schovávali…

Sonda dopadla rychle, ale do rozbahněného pole. Poškozena asi není. Už nevysílala, protože došla energie.
Prílohy
noc200813.JPG
noc200813b.jpg
noc200813c.jpg

Napísať odpoveď