10.8.2013 náhodný nález Kuemmersbruck

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Zaky
Príspevky: 379
Dátum registrácie: 23. Septembra 2012, 15:05
Bydlisko: Praha Kobylisy JO70FD, dále Praha Chodov a Kostelec nad Černými lesy

10.8.2013 náhodný nález Kuemmersbruck

Príspevok od užívateľa Zaky » 10. Augusta 2013, 23:11

Typ sondy : Vaisala RS92SGPD
HW kód : neznámý
Frekvence : neznámá, asi 402.7 nebo 404.9
Datum a čas vypuštění : neznámý
Místo vypuštění: Kuemmersbruck
Místo nálezu: příkop u silnice u Jevan 49°57'42.418"N, 14°48'13.892"E. Sonda byla nalezena náhodou při projížďce na kole. Je to tam docela do kopce, tak jsem jel pomalu a v příkopě jsem zahlédl něco bílého známého tvaru a velikosti. V duchu jsem se napomenul, že nesmím všude kolem sebe pořád ve všem vidět sondy, i přes to napomenutí se ještě jednou podíval a došel k názoru, že to skutečně sonda je. Byla. Tedy fragmenty. První jsem spatřil krabičku baterek. Na ní klasicky po Kuemmersbruckovsku čenou páskou přilepený kus obalu obalu od sondy, v něm byl nalezen standardní růžový papír. Bohužel úplně rozmočený. V okolí byly nalezeny ještě 2 baterky, polystyren baterek, kablík baterek, stínící plech (hodně rezavý), kousek pásku senzorů a po chvíli hledání i elektronika. Zaradoval jsem se, že z EEPROM vyčtu, co je to za sondu, no radost byla předčasná. Sonda byla zřejmě oběšenec, kterého po dozrání rozjelo auto a EEPROM je s dalšími součástkami z desky pryč. Sonda tedy bohužel identifikována nebude. Neměl jsem foťák a vzhledem ke špinavosti a neužitečnosti fragmentů jsem vzal jen elektroniku. Je to má třetí náhodou nalezená sonda.
Prílohy
misto nalezu.jpg
sonda 1.jpg
sonda 2.jpg

Napísať odpoveď