17.6.2013 - 00u - J0723044 - W

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Peter
Lovič
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 27. Októbra 2011, 14:26
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov

17.6.2013 - 00u - J0723044 - W

Príspevok od užívateľa Peter » 20. Júla 2013, 20:00

Typ sondy : Vaisala RS92-SGPD
HW kod : J0723044
Frekvencia : 404.50 MHz
Datum a cas vypustenia : 17.06.2013 00UTC
Miesto vypustenia : Wien
Miesto pristatia : N47.96687 E16.96709 (58 metrov od poslednej znamej pozicie, proti smeru pohybu), trava
Najdena 17.06.2013 04:44L

Sonda pristala do priemyselneho arealu v Bernolakove, aspon podla sondetrackera to tak vyzeralo a vobec sa mi tam pre nu nechcelo ist. Dost nerad vysvetlujem podozrievavym straznikom ucel svojej navstevy v skorych rannych hodinach, ale nemal som to daleko, tak to stalo za pokus.

Brana do arealu bola podla ocakavania zavreta a ziadnu vratnicu tam nemali, ale kym som urobil kolecko okolo celeho arealu za ucelom radioveho zamerania zdroja signalu, pred branou zastavila skrinova dodavka. Po kratkej komunikacii s vodicom som zistil, ze pan je z Polska a tiez by rad vedel, kedy pridu branu otvorit :) . Po chvili sme objavili zvoncek a privolali zamestnancov firmy z nocnej smeny, ale mna do arealu nechceli pustit - vraj si mam pockat na pana majitela a dohodnut sa s nim. Vobec sa mi nechcelo len tak pasivne cakat, radsej som vytiahol smerovku a isiel preskumat blizke okolie. Na jednom zo susednych pozemkov som nasiel miesto so silnou druhou harmonickou. Signal prichadzal spoza murovaneho plota, ktory nebolo tazke obist. Sonda lezala neposkodena v trave, padak a ostatne veci za dalsim plotom, kam uz sa bez nasilia nedalo dostat (zahradkar sa bude cudovat, co sa mu urodilo :)).

Nakoniec to bola velmi lahka korist a este mi ostal cas trocha si zdriemnut pred cestou do prace.

Lovu zdar
Prílohy
ST01.jpg
ST1.jpg
GE2a.JPG
zaznam trasy:
Zlta = sonda, Modra = sonder, Cervena = nalez sondy
IMG_7722b.JPG
pohlad na lokalitu od cesty
Zlta = posledna poloha podla ST, Cervena = smer k miestu nalezu

Napísať odpoveď