2.7.2013 - J0713168 - W - 12u Obesenec

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Peter
Lovič
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 27. Októbra 2011, 14:26
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov

2.7.2013 - J0713168 - W - 12u Obesenec

Príspevok od užívateľa Peter » 16. Júla 2013, 17:46

2.7.2013 - J0713168 - W - 12u Obesenec

Typ sondy : Vaisala RS92-SGPD
HW kod : J0713168
Frekvencia : 405.00 MHz
Datum a cas vypustenia : 02.07.2013 12UTC
Miesto vypustenia : Wien
Miesto pristatia : priblizne N48.33420 E16.96240, les nedaleko obce Zohor, niekde na vrchole stromu
Objavena 02.07.2013 asi 17:30L

Dlho ku nam nic nedoletelo, tak som sa nechal vyhecovat a vyrazil za sondou za hranicu mojho bezneho dosahu. Pocasie bolo skvele, cesty prazdne, nalada vyborna, ale ked som zachytil signal sondy niekolko kilometrov pred cielom, zacal som tusit, ze bude problem. A problem aj bol. Sotva som vkrocil do husteho vlhkeho lesa, zautocili na mna tisice krvilacnych bestii. Musel som byt neustale v pohybe a sermovat antenou, aby som tie mrchy dokazal udrzat od tela. Signal bol vsade silny dokonca aj na druhej harmonickej, takze som spociatku niekolko minut bezvysledne bludil lesom , az som sa ocitol na mensej cistinke, odkial som konecne zbadal v korunach stromov oblubenu cervenu skvrnu. Sledovanim natiahnuteho spagatu som sa dostal o niekolko stromov dalej, kde som stopu stratil. Urobil som zopar fotografii a zahajil zrychleny unikovy manever, cize nakratsou cestou z lesa von.

Predpokladam, ze skor ako na jesen ma sem nikto nedostane, takze: Ak sa niekto chce o tuto sondu pokusit, nech sa paci. Presne suradnice nemam, lebo este aj navigacia v lese zlyhala. Pozrite si obrazky v prilohe a orientujete sa podla nich, pripadne mi napiste. Padak je od zeleznicnej trate vzdialeny asi 25 metrov a vidno ho iba z dvoch smerov (od trate NIE). Spagat k sonde smeruje priblizne kolmo od trate. Ak sondu objavite alebo najdete spadnutu, pochvalte sa.

Lovu zdar
Prílohy
st.JPG
Posledne data. Zlty stvorcek = miesto pristatia.
GE.jpg
Zaznam pochodu v GE.
IMG_8074a.JPG
IMG_8075a.JPG
IMG_8069a.JPG
pohlad smerom na zapad
IMG_8070.JPG
IMG_8072.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Peter
Lovič
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 27. Októbra 2011, 14:26
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov

Re: J0713168 najdena

Príspevok od užívateľa Peter » 6. Januára 2014, 21:33

Po vyse polroku som sa vratil na kontrolu. Priroda je v utlme, preto som dufal, ze sa mi podari sondu lokalizovat. Cerveny padak tentokrat nebolo tazke najst. Vybral som sa ku stromu, na ktorom uviazol a pokusal sa najst pokracovanie silonu na vrcholcoch stromov - ale daleko som sa nedostal. Zato som nasiel pocetne utrzky latexu rozptylene v uzkom pase na zemi. Tato stopa ma doviedla az k malemu jazierku s kalnou a zapachajucou vodou. Vzdialenost k padaku priblizne zodpovedala beznej dlzke vymotaneho silonu. Sonda lezala niekolko metrov od jazierka bateriami nahor, ciastoce zakryta vrstvou listia.

Posobenie vlhkosti sa podpisalo na ochrannej vrstve pasika snimacov, prepad cez konare neprezil snimac teploty, baterie vytekaju. Sonda bude uz iba na pokusy. Ale mam ju ;)
Prílohy
IMG_0635.JPG
majak
IMG_0642.JPG
zaciatok aj koniec
IMG_0639.JPG
latexova stopa
IMG_0640.JPG
hadam neskoncila tu?
IMG_0643.JPG
mam ta!
IMG_0648.JPG
IMG_0649.JPG
IMG_0652.JPG

Napísať odpoveď