10.7.2013 12UTC H4133307 Praha Libuš

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Zaky
Príspevky: 379
Dátum registrácie: 23. Septembra 2012, 15:05
Bydlisko: Praha Kobylisy JO70FD, dále Praha Chodov a Kostelec nad Černými lesy

10.7.2013 12UTC H4133307 Praha Libuš

Príspevok od užívateľa Zaky » 10. Júla 2013, 21:05

Typ sondy : Vaisala RS92SGPD
HW kód : H4133307
Frekvence : 403.8 MHz
Datum a čas vypuštění : 10.7.2013 12UTC
Místo vypuštení: Praha Libuš
Místo nálezu: křoví N49°53.098, E014°29.202, těžko terén přesně pojmenovat, byl tam nerovný terén spadající do údolí, místy stromy a mezi tím houští s kopřivami, plevelem a šípky, všechno metr a půl vysoké a nenasvědčující, že by tam někdo někdy chodil, zkrátka tak trochu prales :-) Přijel jsem od Jílového u Prahy, po polňačce. Podle mapy to vypadalo, že sonda spadne na nějakou cestu, ve skutečnosti to byla taková pěšinka v tom houští, i ta příjezdová polňačka, co na mapě vypadá, že bude úplně pohodová, byl pěkný tankodrom. Protože jsem zaparkoval trochu stranou a šel za signálem, výživný terén jsem si užil dosyta. Zaměření samotné bylo bez problémů, bylo by ovšem lepší nejít za signálem, ale pěkně pomocí mapy podle gps na poslední přijaté souřadnice. S novou anténou na domácím QTH bývá sonda obvykle nalezena ve vzdálenosti prvních desítek metrů od poslední přijaté polohy, zde o nějakých 30 m dále. Konečné dohledání by ale bylo v tom houští bez směrovky a rádia nemožné, sonda nebyla z cestičky vůbec vidět, proletěla stromy a houštím na zem, při dohledávání jsem spatřil šňůru z odvíječe. Kde byly zbytky balónu, to jsem vůbec nezjistil.
Prílohy
nalez 130710.jpg
poloha.jpg
detail polohy.jpg
sonda na zemi.jpg

Napísať odpoveď