29.6.2013 12UTC H4133303 Praha Libuš

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Zaky
Príspevky: 379
Dátum registrácie: 23. Septembra 2012, 15:05
Bydlisko: Praha Kobylisy JO70FD, dále Praha Chodov a Kostelec nad Černými lesy

29.6.2013 12UTC H4133303 Praha Libuš

Príspevok od užívateľa Zaky » 29. Júna 2013, 20:26

Typ sondy : Vaisala RS92SGPD
HW kód : H4133303
Frekvence : 403.8 MHz
Datum a cas vypuštení :29.6.2013 12UTC
Místo vypuštení: Praha Libuš
Místo nálezu: les u obce Vonoklasy N49°56.859, E014°17.010. Po dlouhé době zase sonda spadla v rozumné vzdálenosti, tak nezbylo, než pro ni zajet. Přijímal jsem na novou, zatím silně experimentální anténu, klasické J, zavěšenou jen tak v prostoru na půdě. Anténa je i takhle pod střechou lepší, než superJ, které mám na stožáru, což je sice poněkud k pláči, na druhou stranu se nelze divit, superJ je vyrobená jen podle rozměrového plánku, poté šla na stožár a následně jsem si pořídil antenna analyser, čímž jsem získal povědomí, že to na stožáru za moc nestojí. Experimentální J je sice úplný základ, ale z holého drátu ve volném prostoru a správně naladěný, takže zřejmě pracuje optimálně.
Sonda toho po ztrátě signálu už moc neuletěla, při příjezdu na místo byla slyšet už z daleka, což nasvědčovalo, že to bude oběšenec. Dopad do lesa v čerstvém větru tomu nasvědčoval. Nález sondy to potvrdil :-) Les byl naštěstí nízký borový a sonda visela ve výšce jen kolem tří metrů, takže jsem ji pohodlně stáhnul yaginou. Po návratu k autu dorazil Kožak se zbrusu novou anténou, pokecali jsme, takže jsem se dozvěděl, že již s ní úspěšně dohledal několik sond, tak se snad dočkáme i příslušných logů.
Prílohy
misto nalezu.jpg
misto nalezu.jpg (53.46 KiB) 1788 zobrazení
sonda na strome.jpg
sonda na strome2.jpg

Napísať odpoveď