9.6.2013 12UTC H4043152 Praha Libuš

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Zaky
Príspevky: 379
Dátum registrácie: 23. Septembra 2012, 15:05
Bydlisko: Praha Kobylisy JO70FD, dále Praha Chodov a Kostelec nad Černými lesy

9.6.2013 12UTC H4043152 Praha Libuš

Príspevok od užívateľa Zaky » 9. Júna 2013, 18:26

Typ sondy : Vaisala RS92SGPD
HW kód : H4043152
Frekvence : 403.8 MHz
Datum a cas vypuštení : 9.6.2013 12UTC
Místo vypuštení: Praha Libuš
Místo nálezu: severní okraj obce Mečeříž 50°17'32.664"N, 14°44'5.517"E. Sonda padla proti predikci ze sobotního poledne, kdy jsem se dostal naposled k PC, dost severovýchodněji, takže jsme si docela zajeli. Na místě poprchávalo a blížila se bouřka, což mě moc neplnilo nadšením, ne nadarmo se říká, aby tě hrom po poli honil :-) Vzal jsem to tedy poklusem, k místu dopadu se nedalo snadno dostat kvůli souvislé řadě domů, takže jsem musel oklikou. Jednalo se tedy o běh vpravdě přespolní, vzrostlým obilím. Signál mě dovedl skrz nějaké roští až k zahradám domků směrem od pole, našel jsem šňůru visící přes strom a střechu nějaké stodoly do zahrady, v zahradě byl ovšem balón a u mě uříznutá šňůra, sonda ale hrála v místě naplno. Zkusil jsem popojít a sledoval směr, ukazoval do místa uříznuté šňůry, myslel jsem tedy, že se třeba utrhla a prohledával trávu okolo. Směr byl pořád nějak divně, ne v trávě, ale nějak u stěny té stodoly. Byly tam vyrovnané nějaké staré cihly. Za ně ale spadnout nemohla, nebylo tam místo. Sondu jsem objevil zarovnanou v těch cihlách, vůbec nebyla vidět. Zjevně ji někdo místní našel, uřízl a zarovnal do cihel. Na místě však nikdo spatřen nebyl. Cestou zpět k autu jsem narazil na nové sondery, které tímto zdravím. Dali jsme řeč a navedl jsem je tedy k registraci sem na fórum.
Prílohy
misto nalezu.jpg
presna poloha.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2021
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

Re: 9.6.2013 12UTC H4043152 Praha Libuš

Príspevok od užívateľa Pazar » 10. Júna 2013, 10:22

Udělal jsi mi radost můj učiteli. :lol:

Doma na Lhotce, s jen 1/2 metrovým bičem na atice střechy, se mi povedlo vést tuto sondu ještě asi o 10 vteřin déle. Proto byla "má" poslední hodnota z udávané výšky 403m/m jen asi 60m od místa nálezu.

Sice vím, že to byla naprostá výjimka, ale v tom už pro mne téměř nudném standardu, to bylo pro mne opravdu vítané povzbuzení. Protože jsem si před pár dny dokonce myslel, že už mne rutina sledování pražských sondáží přestává bavit. Ale z velkého omylu mne vyvedlo mé HW vybavení. Přestal mi fungovat GPS modul a dost dlouho mi trvalo než jsem zjistil, že příčinou je "nemocný" jeden z USB portů na mém NB. Potom jsem nechápal občasnou nestabilitu úrovně signálu, indikovanou SM, než jsem odhalil vzájemný negativní vliv NB a dutinového filtru se zesilovačem. Asi se NB na nich moc vyvaloval?
Prílohy
ŘŽ.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Zaky
Príspevky: 379
Dátum registrácie: 23. Septembra 2012, 15:05
Bydlisko: Praha Kobylisy JO70FD, dále Praha Chodov a Kostelec nad Černými lesy

Re: 9.6.2013 12UTC H4043152 Praha Libuš

Príspevok od užívateľa Zaky » 10. Júna 2013, 11:31

Super! Gratuluji k lepšímu signálu, na sever to mám přes kopec, chytám ten směr přes vrchol Ládví. Anténu mám cca v 310 m, Ládví v cestě signálu je cca 340 m a výška Mečeříže je cca 270 m. Nejhorší je, že na Ládví jsou vysílače rozhlasu a TV s brutálnímy výkony. Ideální by bylo rádio na věži ČHMÚ, to by byla úplně jiná liga.

Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2021
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

Re: 9.6.2013 12UTC H4043152 Praha Libuš

Príspevok od užívateľa Pazar » 10. Júna 2013, 11:59

Věž je stále v jednání. Momentálně má příslušný technik dovolenou. Tak snad více příští týden?

Napísať odpoveď