8.3.2013 - H2814050 - W - 12u

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Peter
Lovič
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 27. Októbra 2011, 14:26
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov

8.3.2013 - H2814050 - W - 12u

Príspevok od užívateľa Peter » 5. Mája 2013, 16:21

Typ sondy : Vaisala RS92-SGPD
HW kod : H2814050
Frekvencia : 403.00 MHz
Datum a cas vypustenia : 08.03.2013 12UTC
Miesto vypustenia : Wien
Miesto pristatia : N48.19054 E18.31527 (165m od poslednej dekodovanej polohy), pole.
Najdena 23.3.2013, 9:15L

Rychla analyza poslednych prijatych dat (rychly pad, slaby vietor, pomerne mala vyska) a zdanlivo prehladny teren slubovali rychlu akciu, ale na mieste to vobec jednoduche nebolo. Pole, kde sonda mala pristat, vyzeralo ako cerstvo obrobene, bez naviatych odpadkov a cohokolvek, co by pripominalo miesto pristatia. Preskumal som pomerne velku plochu, zvlast presiel vsetky miesta, kam nebolo od cesty vidiet, ale stale ten isty pohlad na cistu ornicu.
Sklamany z neuspechu vratil som sa na spevnenu cestu a postupujuc spat k zaparkovanemu vozidlu obcas spontanne vrhol pohlad na druhu stranu cesty a odrazu - BINGO! Cez rady vinohradu som zbadal v dialke cervenu skvrnu a obraz v dalekohlade potvrdil, ze je to naozaj padak. Ostavalo uz len priblizit sa, prerazit si cestu cez husty agatovy porast pri ceste a preslapat asi 80 metrov po zablatenom poli.

Sonda lezala na bateriach bez viditelneho mechanickeho poskodenia, silon s typickym viedenskym uzlikom bol uplne vymotany. Padak ciastocne stmeleny s pomerne velkou masou latexu, plny zmrznutej vody a blata, isiel rovno do pripravenej igelitky (kvoli naslednej preprave). Sonda po zapnuti vyzarovala len s nizkym vykonom a odosielala chybnu teplotu. Ostava na experimenty.
Prílohy
mapa.JPG
P = parkovanie, zlto oramovana plocha = hladanie sondy, O = miesto spozorovania padaka,
S = poloha sondy, sipka ukazuje smer pristatia
IMG_6167.JPG
IMG_6169.JPG
IMG_6174.JPG

Napísať odpoveď