24.3.2013 12UTC H2354224 Kuemmersbruck

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
chlebík
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 12. Marca 2013, 23:04
Bydlisko: Kyšice u Plzně

24.3.2013 12UTC H2354224 Kuemmersbruck

Príspevok od užívateľa chlebík » 24. Marca 2013, 22:37

Typ sondy : Vaisala RS92SGPD
HW kód : H2354224
Frekvence : 402.7 MHz
Datum a čas vypuštění : 24.3.2013 12UTC
Místo vypuštení : Kuemmersbruck
Místo nálezu: N49.686526, E13.598199, okraj pole 300m severo-západně od obce Nevid
Vyzvednuto: 24.3.2013, 15:40 UTC

Nález našeho prvního kousku byl vskutku jednoduchý.
Po hodinách úmorné práce na školních záležitostech jsem hodil očkem na Sondetracker. Heleme se, spadla blízko Plzně! Co následovalo v příštích minutách se podobalo spíše mobilizaci lidové armády, než připravě na lov. Zděšený kočičí spolubydlící se dal prozíravě na úprk. Volal jsem ihned kolegovi z 10km vzdálených Rokycan, že mu sonda spadla skoro za domem. Co se dělo u něj můžeme je hádat, v ten okamžik právě obědval. Ovšem aby té legrace nebylo málo, tak jsem po sednutí do auta zjistil, že následující cestu zřejmě pojedu na benzínové výpary.

Asi za 20 minut jsem dorazil do Rokycan, kde jsem naložil kolegu a pak za doprovodu velice otravného hlasu GPS navigace se vydal k místu dopadu. Po příjezdu do vesnice Nevid, kterou přes jeji velikost ani není vidět na mapě, jsme vybalili scaner a anténu. Velice brzy jsme zjistili, že sonda nevysílá. Budiž, alespoň máme o zábavu postaráno. Vydali jsme se na místo, kde sonda odeslala poslední souřanice. Mezitím jsme obhlédli cosi, co mohlo být v dávné minulosti silem.

Po prohlídce zarostlých kruhových základů jsme pokračovali oranicí. Po chvíli jsem svým nepříliž dobrým zrakem, podobajícím se spíše zraku krtka zahlédl cosi bílého. Nu což, když už jsem taky tak to okouknu... Při bližším ohledání se opravdu jednalo o RS92-SGPD, jen byla rozprášená asi na 5m čtverečných. Z celého rozsáhlého pole si sonda musela vybrat 3 metry širokou silničku, po které projedou 2 auta za den. Jelikož byl padáček excelentně zacuchán zbytky balónu, mohl plnit svoji funkci jen ztěží. Sonda se proto v rychlosti kolem 20m/s se vší vážností rozprskla o asfalt.
DSC_0243.jpg
Asi metr od silnice se válel roztržený akupack a obě termosky
DSC_0244.jpg
Vítr byl v místě dopadu poměrně silný, a tak byla sonda ještě kousek vláčena. Během toho z ní odpadávaly zbylé plastové části
DSC_0245.jpg
Naaranžováno pro focení...
DSC_0246.jpg
Zde je vidět zacuchaný padáček. Mám ten pocit, že sonda, kterou jsme před časem ulovili s Petrem VEN měla padák asi 3x větší. Očividně i na soudruhy z NDR dolehla krize.
DSC_0249.jpg
Resuscitace v polních podmínkách. Tyhle bílé krabičky jsou opravdu nezmary. Naskočila bez protestů. Elektronika včetně antén a čidel byla bez poškození.
Rád bych poděkoval Zakymu, bez jehož příspěvků na Sondetracker bychom byli bezradní.

Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

Re: 24.3.2013 12UTC H2354224 Kuemmersbruck

Príspevok od užívateľa Pazar » 25. Marca 2013, 08:22

Zdravím a rád konstatuji, že i v tomto ne moc častém regionu dopadu sond z Prahy se našel nový Sonder. Možná si vyjímečně budeme konkurovat, když budu svátečně na chalupě v Merklíně? :?: ;)

Užívateľov profilový obrázok
chlebík
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 12. Marca 2013, 23:04
Bydlisko: Kyšice u Plzně

Re: 24.3.2013 12UTC H2354224 Kuemmersbruck

Príspevok od užívateľa chlebík » 25. Marca 2013, 19:02

Necháme se překvapit... Každopádně se těším na viděnou.

Napísať odpoveď