21.3.2013 - H2823961 - W - 12 UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Radim_OM2AMR
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 31. Októbra 2011, 17:18
Bydlisko: Vrbove, Brunovce
Kontaktovať užívateľa:

21.3.2013 - H2823961 - W - 12 UTC

Príspevok od užívateľa Radim_OM2AMR » 21. Marca 2013, 21:00

21.3.2013 - H2813377 - W - 12 UTC
od Radim » Uto 12. Mar 2013 20:31:32

Typ sondy: RS92-SGPD
HW: H2823961
Frekvencia: 404.6 MHz
Miesto vypustenia: Wien
Dátum a čas vypustenia: 12 UTC
Dátum a čas nálezu: 17:15UTC
LAT: LON: https://maps.google.com/?q=Radiosondy%4 ... 7&t=h&z=16

Posledna poloha zo Sondetrackera (tradicne dakujem Danovi):
Obrázok

Dnes som nahodou zbadal na fore poznamku Juraja, ze sa mi nedaleko mojho QTH obesi W. Pozrel som tracker a naozaj letela smerom do lesa. Pozrel som si tvar krivky pri starte a videl som, ze je sanca, ze sonda vyleti z lesov smerom do poli. Tak sa aj stalo. Nad horami sonda urobila otocku a letela mimo lesa. Cestou z prace som sa este zastavil pre moju malu sonderku Martinku a podme sup sup na mne dobre zname miesto.

Slnko uz zapadalo, tak sme mali naponahlo. Opat som mal so sebou len rucku a ziadnu smerovku. (teda okrem smeroviek na aute). Pri vjazde do dediny Sterusy sa zrazu otvoril squelch na radiu a ozvala sa SGP pjesenka. Trochu ma to prekvapilo, lebo sonda mala byt este za kopcom. Obaval som sa, ze sonda odpociva v nejakom traktore na druzstve (je na mieste, kde sonda zahrala). Potom po ceste radio opat zmlklo a ozvalo sa az ked som dosiel na kopec. To bola pozitivna sprava. Martinke som povedal, kde asi sonda je, nech pozera tym smerom.

Hned po odboceni z hlavnej cesty sme zbadali nasu oblubenu bielocervenu kombinaciu na poli. Ako som sa obaval, na poli nebola ozimina, takze hura do blata. Nastastie sonda bola cca 20-30 metrov od cesty.

Obrázok

Sonda dopadla zrejme na 400 MHz antenu a urobila kotrmelec. Antena je ohnuta, Cela sonda bola pekne zablatena, na GPS habarke tiez stopy po rypani sa v cerstvo zasiatom obili. Latex ostal prakticky cely, velmi slusne zamotany do padaku. Rychlo sme urobili par foto a zdrhli do auta. Zacal totiz fukat neprijemny vetrisko.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Napísať odpoveď