5.8.2022 - T3931000 - Praha - 12UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Michallom
Krmič / Lovič
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 24. Mája 2021, 16:32
Bydlisko: Tachov

5.8.2022 - T3931000 - Praha - 12UTC

Príspevok od užívateľa Michallom » 9. Augusta 2022, 08:46

Typ sondy: RS41-SG
HW: T3931000
Frekvencia: 401.1 MHz
Miesto vypustenia: Praha (WMOID:11520)
Dátum a čas vypustenia: 5.8.2022 13:15
Dátum a čas nálezu: 8.8.2022 14:05
Posledné súradnice LAT LON: 50.342688 14.890785 ALT: 305m
Súradnice nájdenia LAT LON: 50.34277 14.890737 Google maps Mapy.cz Turistická

Tohle pondělí jsme měli cestu s rodinou na výlet směr Mladá Boleslav, tak jsem si řekl, že by nebylo marný sebrat nějakou pražandu, protože k nám nelítaj.

Půlnoční skončila na dvoře v obci Horoušánky, nechal jsem si jí jako zálohu a zapsal se na ranní, která měla podle predikce přistát poblíž. Skončila na poli kousek od silnice, ale když jsme v poledne dojeli na místo, v etéru ticho, byla pryč. Samozřejmě ale není nikde zapsaná.

Vyjeli jsme tedy do Horoušánek, což bylo kousíček. U domku malej dvorek, ale nebylo vidět za něj, kam měla sonda padnout, za bránou běhal na dvoře velkej hafan, zvoním, ale nic se neděje. V přízemí kousek od plotu otevřený okno a zněj slyšet hrát televizi, tak zkouším volat do okna, ale žádná reakce. Šel jsem teda k vedlejšímu baráku, kam mohla taky přistát, žádnej zvonek - na bráně cedule o soukromým pozemku, vysokej živej plot, ale na zahradě si hrály děcka, tak jsem na ně zavolal, jestli k nim něco nepřiletělo, a prej ráno našli od sousedů přes zídku provázek se zbytkama balónu, sonda že ležela na dvorku toho domu se psem, táta že to smotnul a balón položil na zídku, nevěděl co s tím soused zamejšlí. Za chvíli táta přišel, popsal jsem o co jde a kdo jsem, pustil mně dovnitř a koukali jsme k těm sousedům, ale už to bylo uklizený. Nabídl se, že v tu chvíli musí pryč, ale až se večer vrátí, zajde k sousedům (bydlí tam starší paní se synem, kterej asi spí po noční) a zkusí z nich sondu vydyndat a když jsem mu říkal, že jen projíždíme, tak se sám nabídl, že druhý den jede naším směrem a že není problém sondu přivézt a někde se sejít. Vyměnili jsme si kontakty, zatím se teda neozval, ale i tak mně ochota překvapila.



Ale asi bych se měl vrátit k týhle sondě:

Po tohmle dvojitým neúspěchu mi Amutnet poslal jednu pražandu z 5.8. která má být v lese těsně před Boleslaví, vedle dálnice - jedním sjezdem dolů, druhým zpátky na D10. Měl jsem pochyby, ale prej pro rychlosběrače je les složitej, chodí jen na pole, tak jsme to zkusili.

Podle Krya měla bejt prakticky na zemi, natáh jsem montérky a pracovní boty, který mám trvale v autě, ani jsem sebou nebral killer. Rodinka se u silnice ládovala špendlíkama (nevím jak se tomu jinak říká - takový malý švestičky) a já vyrazil přes řepný pole (jen kousíček) do lesa. Skoro až k sondě mně dovedla lesní cesta, prvně jsem našel na zemi velký zbytky balónu a o pár metrů dál se sonda krásně houpala dva metry nad zemí, takže na ní nedosáhly mrchy hladový srnky, jako na poslední Amberg :).

Posbíráno, uklizeno a mohli jsme pokračovat ve výletu.

Jo a jestli to nevadí, tak si tuhle sondu nechám a nevrátím ji Pazarovi - je to moje jediná pražanda a navíc má tak hezký seriový číslo...

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_3894.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_388b.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_3893.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_38a7.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2021
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

Re: 5.8.2022 - T3931000 - Praha - 12UTC

Príspevok od užívateľa Pazar » 9. Augusta 2022, 11:36

Klidně si jí nech na památku, zatím jsme spadlými sondami zásobování dobře. ;-)

Užívateľov profilový obrázok
Michallom
Krmič / Lovič
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 24. Mája 2021, 16:32
Bydlisko: Tachov

Re: 5.8.2022 - T3931000 - Praha - 12UTC

Príspevok od užívateľa Michallom » 9. Augusta 2022, 12:10

Doplňuju fotku balónu. Bude skoro celej, je těžkej jak prase. A taky pěkně voňavej.


Pazar: jsem zvědavej, jestli se vám vrátí ta včerejší půlnoc z Horoušánek, co jsem se na ni nedozvonil.
953A5CD2-C4A1-4A1C-B0DB-33D0E93B9502.jpeg

Užívateľov profilový obrázok
petanx
Lovič
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 24. Novembra 2020, 09:16
Bydlisko: Brno - sever

Re: 5.8.2022 - T3931000 - Praha - 12UTC

Príspevok od užívateľa petanx » 9. Augusta 2022, 15:28

Gratuluji, hlavně když jsou zážitky.
S těmi nezalogovanými sondami to je asi takový standard, na který se těžko zvyká, ale je to fakt. Noví lovci co o logování neví, nebo starší lovci, kteří to neřeší. Nevím, nechápu to osobně, ale nic s tím nenadělám

Napísať odpoveď