Nový člen

Priestor pre príspevky nových užívateľov fóra.
Pravidlá fóra
Príspevky komerčného charakteru a príspevky nesúvisiace zo zameraním fóra budú odstránené spolu s vašim užívateľským účtom.
Toto fórum nieje indexované Googlom a inými vyhľadávacími nástrojmi.

If there will be any commerical posting then it will be deleted. Your user account will be deleted too.
This forum is not indexed by Google and other search engines.
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
petanx
Lovič
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 24. Novembra 2020, 09:16
Bydlisko: Brno - sever

Nový člen

Príspevok od užívateľa petanx » 27. Novembra 2020, 14:36

Ahoj,
nedávno jsem objevil tento nový koníček, tak bych se chtěl přidat mezi ostatní. Tímto tedy prosím o ověření.
Pro představení: elektrotechnik, nadšenec do technologií. Dříve radioamatér na CB, 2m/40cm licenci nemám.
Na radiosondy.info mám zatím zalogované 4 nálezy, +1 další společnou s kolegou při lovení, +1 označenou na stromě, +2x jsme na (včas) nezalogovaných souřadnicích uklízeli balón.

Tím bych se rád i zeptal, co je výchozí databáze pro logování, aby to viděli pokud možno všichni. Co jsem si všiml, tak spousta logů ze zdejšího fóra není zalogovaných na radiosondy.info (některé jsem přidával i za ostatní). Jistě to pomůže každému i ostatním, aby byl nějaký přehled o (ne)nalezených sondách a zbytečně někdo někam nejezdil, kde nenajde nic, nebo jen balón. Což mě zároveň docela štve, že když už někdo loví, tak po sobě ani neuklidí. Přesně takový byl můj první nález/nenález, ale že by mě bavilo uklízet po ostatních, to zase ne.

Já tedy poctivě loguji ihned na místě.
Díky

Užívateľov profilový obrázok
petanx
Lovič
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 24. Novembra 2020, 09:16
Bydlisko: Brno - sever

Re: Nový člen

Príspevok od užívateľa petanx » 13. Decembra 2020, 11:52

Update: již 6 nalezených sond, konečně i jedna Vídeň. S kolegou máme ještě další Vídeň co logoval on. Sondy už nehrály, tak se něco daří najít i náhodou či odhadem místa dopadu. A někdy taky ne. Jak budou někdy zajímavé logy, tak se podělím. Procházka zabahněným polem mi nepřišla tak zajímavá, abych posílal fotky logu :).
Jinak plánuju udělat online tracker, či jak tomu tady říkáte "krmítko" podle návodu na radiosondy.info. Mám na cestě Raspberry a SDR dongle, tak podle toho kdy to dojde se dám do práce. Ve své lokalitě slyším na ručku z balkónu sondy z Prahy, Vídně i Prostějova, tak doufám, že s lépe laděnou anténou na SDR to taky půjde samo. S laděním antény to bude taky zajímavé. Chtěl bych to otestovat na VNA, třeba i tom levném čínském, ale kvůli jedné či dvěma anténám se mi to pořizovat nechce. No uvidíme, začít se dá nahrubo a detaily řešit později.
Pochopitelně doufám i v příjem z nízké výšky, což se ověří až praxí.

Napísať odpoveď