Potenciální sonder a poskytovatel dat

Priestor pre príspevky nových užívateľov fóra.
Pravidlá fóra
Príspevky komerčného charakteru a príspevky nesúvisiace zo zameraním fóra budú odstránené spolu s vašim užívateľským účtom.
Toto fórum nieje indexované Googlom a inými vyhľadávacími nástrojmi.

If there will be any commerical posting then it will be deleted. Your user account will be deleted too.
This forum is not indexed by Google and other search engines.
Napísať odpoveď
Ayehow

Potenciální sonder a poskytovatel dat

Príspevok od užívateľa Ayehow » 11. Novembra 2013, 20:44

Ahoj,

o lovení sond jsem se dozvěděl před nedávnem hodně mě to zaujalo. Zatím jsem ještě žádnou sondu lovit nezkoušel, ani jsem si nepořídil vybavení, takže nevím, jak moc mě to chytne a kolik z mého času se mi podaří této činnosti vyhradit, ale vidím to nadějně :) . Možná už ale vím o způsobu, jak být zdejší komunitě užitečný. Pracuji totiž v jednom nejmenovaném vědeckém týmu, který provozuje numerické modely počasí, takže mám přístup k podrobným předpovědím rychlostí větru v 3D gridu a snad bych kolegy přesvědčil k bezplatnému poskytování dat za účelem predikce místa dopadu sond.

Zatím jsem úplně nepochopil, co se myslí predikcí zmiňovanou např. zde a jak funguje. Myslí se tím on-line predikce na http://predict.habhub.org/, nebo někde na zde provozovaném webovém sondetrackeru? Tam jsem nic takového nenašel, ale nevím, jestli mám správné url (je tam napsané, že se nemá zveřejňovat a nadpis stránky je "Sondetracker - zkúšobná verzia". Nebo se tím myslí Windowsový klient? Ten jsem zatím nezkoušel; doufám, že mi bude fungovat ve Wine, protože Okna neprovozuju. Každopádně jsem ale zatím neměl možnost tracker vyzkoušet a ani se dozvědět, jak se do něj dostávají rychlosti větru, jestli jde o např. o profil naměřený při cestě sondy vzhůru. Pokud ano, mohly by se naše NWP předpovědi hodit v případech, kdy sonda klesá hodně daleko od místa stoupání a vítr se tam už dost liší (ale vůbec negarantuju, jestli by to opravdu bylo lepší, muselo by se to vyzkoušet a pravděpodobně by šlo o nějakou chytrou kombinaci obou vstupů).

Každopádně předem díky za ověření členství :) .

Užívateľov profilový obrázok
Miro
Lovič
Príspevky: 1105
Dátum registrácie: 28. Októbra 2011, 09:11
Bydlisko: Senica SK
Kontaktovať užívateľa:

Re: Potenciální sonder a poskytovatel dat

Príspevok od užívateľa Miro » 15. Novembra 2013, 08:30

Ahoj.

Dúfam že sa ti bude páčiť a nakoniec aj zostaneš verný sonder.

K habhub - nie je to náš produkt ale po poslednom update funguje pomerne presne. Ale stále je tu niekoľko premenných ktoré zasahujú do procecu celého letu sondy ktoré nijaký SW nedokáže odhadnúť. Ale ak všetko ide tak ako má dá sa s habhub dosahovať presnosť +/-2km čo je super.

Tracker - je máš projekt. Zobrazuje aktuálne letiace sondy a dáta do neho môže zasielať každý kto to má povolené. Využitie je obmedzené čiste len na našu komunitu a ak sa to dostane von budeme riešiť zabezpečenie tak aby sa to viacej nestávalo.

Strack ale "černoch" - oba SW sú naše. Slúžia na prepoj SondeMonitoru a Trackera. Je to vlastne klient pomocou ktorého sa posielajú dáta do Trackera. Tiež len pre naše použitie a neviem si predstaviť že by niekto mimo fóra používal Strack bez toho aby sa potom mohol pozrieť do Trackeru ktorý je iba pre nás.

Dôvodov pre utajenie je niekoľko ktoré v tejto téme určite nebudem rozoberať.

Napísať odpoveď